TÜRKTOB ve Alt Birlikler İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi

TÜRKTOB ve Alt Birlikler İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi

AYAKTA TOPLU

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Alt Birlikleri Genel İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi.

3-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Bolu-Abant’ta yapılan toplantıya TÜRKTOB ve Alt Birliklerinin Yönetim Kurulu üyeleri ve yöneticileri katıldı. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yılmaz Boz, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tohumculuk Daire Başkanı Sezgin Karadeniz, Tohumculuk Dairesi Birim Koordinatörleri Levent Doğruyol, Alper Şahin ve Dr. Aslı Onay da katılım sağladı.

Açılış konuşmasını Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan’ın yaptığı toplantı da, Bakanlık Yetkililerinin konuşmalarının ardından, TÜRKTOB’a bağlı yedi Alt Birlik, çalışmaları, temsil ettikleri sektörün son durumu, sorunları ve çözüm önerileri, diğer Alt Birliklerden, TÜRKTOB’dan ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan beklentileri konularını kapsayan sunumlar yaptı.

Fide Sektörü ve FİDEBİRLİK adına Genel Sekreter Kamil Yelboğa’nın, sunum yaptığı toplantı da, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Recep Şevki Özcan ve Hakem Kurulu Üyesi Mirza Nevzat Alan da hazır bulundular.

Sunumlardan sonra genel değerlendirme toplantısına geçildi.

Toplantı katılımcıların görüşlerinin istişare edilmesinin ardından TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan’ın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

AYAKTA TOPLU

KAMİL YELBOĞA 1

KAMİL YELBOĞA 2