16-18 Kasım 2017 Tarihleri Arasında Kumluca’da 5. Domatexpo Fuarı Gerçekleştirildi

16-18 Kasım 2017 Tarihleri Arasında Kumluca’da 5. Domatexpo Fuarı Gerçekleştirildi

domatexpo bakan stand ziyareti (2)

Bu yıl teması DOMATES ve FİDE olan 5. Kumluca DOMATEXPO Fuarı 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Kumluca Toptancı Hali’nde yapılan organizasyonla gerçekleşti. Fidebirlik Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kandemir’in de açılış konuşması yaptığı fuarda, FİDEBİRLİK 100 m2’lik stant alanında, başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA, Antalya Valisi Sayın Münir KARALOĞLU, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes TÜREL, Ak Parti ve CHP Antalya Milletvekilleri, bölge çiftçileri, bayiler ve diğer ziyaretçilerle buluştu. Bu ziyaretler sırasında, “Fide Sektörü Güncel Sorunları”na ilişkin hazırlanmış olan rapor Sayın Bakan’ın kendisine teslim edildi.

Fuarın açılışını takiben fuar alanında bulunan stantları ziyaret eden Bakan FAKIBABA ziyaretin ardından, kendisine eşlik eden Antalya Valisi Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Antalya Milletvekilleri, Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya ve diğer protokol üyeleri ile birlikte Fide Üreticileri Birliği üyesi Ergün Duran’ın fide üretim tesisinde incelemelerde bulundu. Bakan FAKIBABA, fide üretim sürecinin tohum ekiminden serada yetiştirme periyoduna kadar bütün evrelerini inceledi. Aşılı fide üretim sürecine ayrı bir ilgi gösteren Bakanımız, fide sektörünün teknolojik olarak geldiği noktanın memnuniyet verici olduğunu belirterek fide üretim tesisi çalışanları ve yatırım sahibine teşekkür ederek işletmeden ayrıldı.

Fuarın 2. gününde, FİDEBİRLİK tarafından, “Türkiye Fide Sektörü ve Üretimdeki Gelişmeler ile Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliğinde Günümüzde Görülen Hastalıklar ve Önlemler” konularıyla ilgili bir panel düzenlendi. Fuar alanında ki toplantı salonunda gerçekleştirilen ve 70 kişinin katılım sağladığı panelde, Fidebirlik Yönetim Kurulu Üyesi Sami Altıntaş ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü’nden Prof. Salih Maden sunum yaptı. Sunumların ardından katılımcılar ile soru cevap şeklinde devam eden panel yaklaşık 1.5 saat sürdü.

DOMATEXPO Fuarının son günü Fuar organizasyonunda maddi ve manevi büyük destekleri olan Kumluca Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin ÇETİNKAYA, FİDEBİRLİK standını ziyaret ederek Birlik yöneticilerine sponsor olarak katılımları nedeniyle teşekkür etti ve bir plaket takdim etti.

Ayrıca fuar süresince çeşitli televizyon kanallarında yayınlanan tarım programları için, FİDEBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kandemir ve Başkan Yardımcısı Alper Tevs, “Fide Sektörü Güncel Durumu, Sektör Sorunları ve Çözüm Önerilerimiz”e ait röportajlar gerçekleştirdi.

domatexpo bakan stand ziyareti domatexpo bakan stand ziyareti (2) domatexpo bakana sektör sorunları  domatexpo çetin osman budak domatexpo stand genel domatexpo bakan fidelik ziyareti (2)  domatexpo bakan fidelik ziyareti (3) domatexpo bakan fidelik ziyareti (1) domatexpo panel domatexpo plaket domatexpo röportaj (köy tv) domatexpo röportaj (vip tv)